MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Paliwowy oszust zatrzymany

Sposób działania przestępcy był prosty - mężczyzna kupował kolejne stacje paliw wraz z całą infrastrukturą, jednak tuż przed podpisaniem aktu notarialnego proponował wpisanie zaniżonej wartości nieruchomości w akcie notarialnym. Zapłatę reszty z umówionej kwoty obiecywał w późniejszym terminie – w gotówce, ale się z tego nie wywiązywał.

Oszust został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji.

39-letni mężczyzna wprowadzał w błąd poprzednich właścicieli, co do zamiaru zapłaty wcześniej wynegocjowanej ceny, dzięki czemu nabywał nieruchomości po znacznie zaniżonych cenach. Następnie kupione w ten sposób stacje paliw remontował i wynajmował, czerpiąc w ten sposób zyski z nielegalnie rozszerzanej działalności.

Dotychczas mężczyźnie udowodniono 5 takich przypadków, w których wartość strat oszacowana została na blisko 7 milionów złotych. Wszystko jednak wskazuje, że mężczyzna dopuścił się większej liczby oszustw. 

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali sprawcę - 39-letniego Jacka T. oraz jego partnerkę - 32-letnią Katarzynę W. W ich warszawskim mieszkaniu, w trakcie przeszukania, policjanci zabezpieczyli szereg różnego rodzaju dokumentów oraz pieniądze w gotówce - ok.2 mln złotych.

Policja zwraca się do osób, które mają bliższą wiedzę na temat przestępczego procederu Jacka T. lub też padły ofiarą oszusta, o kontakt z lubelskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji.