MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Statoil wyłącznym dystrybutorem polskich benzyn lotniczych w Skandynawii

Pod koniec października br. Statoil Aviation i Warter Aviation podpisały list intencyjny będący porozumieniem o współpracy w dziedzinie sprzedaży i promocji benzyn lotniczych wytwarzanych przez OBR Płock na rynku skandynawskim. Miesiąc później, podczas konferencji prasowej w Polsce, partnerzy podpisali umowę o ustanowieniu partnerstwa.

Współpraca między firmami ma na celu dystrybucję i promocję benzyn lotniczych produkowanych przez OBR Płock na rynkach Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.


- Obecnie Statoil dostarcza paliwa do silników odrzutowych JETA1 na 83 lotniska w Skandynawii. Na większość z nich dostarczane są lub będą również paliwa typu Avgas - powiedział Thorbjörn Larsson, wiceprezes Statoil Fuel & Retail Aviation. - Produkty OBR Płock zostały wysoko ocenione pod względem jakości i bezpieczeństwa ekologicznego, co zaowocowało chęcią wprowadzenia ich na rynek skandynawski.


Statoil posiada ponad 50-proc. udziału w zaopatrzeniu rynku w Skandynawii i rozpoczął starania o rozwinięcie sprzedaży na terenie Finlandii (zarówno paliw Avgas jak i JETA1). W większości krajów sprzedaje paliwa bezpośrednio i tylko na kilku wybranych rynkach korzysta z pośredników. Szansy rozwoju upatruje w rozwijaniu siatki sprzedaży paliw bezołowiowych typu UL 91 (na terenie Skandynawii paliwa bezołowiowe są obłożone mniejszymi podatkami). Ich zwiększona dystrybucja nie będzie się jednak opierała na budowaniu czy wynajmowaniu nowych stacji. Wykorzystywane będą przystosowywane do tego celu, dotychczas istniejące stacje paliw lotniczych.


W 2000 roku rafineria OBR w Płocku rozpoczęła produkcję benzyn lotniczych. Dwanaście lat później firma dołączyła do grupy kapitałowej Warter. Obecnie jej produkty dostarczane są pod nową marką Warter Aviation na rynki 72 krajów, gdzie zaopatrują ponad 500 klientów detalicznych i hurtowych. Czołówkę sprzedaży Warter Aviation stanowią cztery produkty - nowoczesne paliwo do silników tłokowych Avgas 100 LL oraz bardziej przyjazne środowisku UL 91 i UL 85. Firma oferuje także specjalne paliwo do starszego typu samolotów wykorzystywanych na terenie Rosji (B 91/115). Zdaniem Kamila Skorupskiego, Dyrektora Zarządzającego Warter Aviation Europe podstawą sukcesu rynkowego firmy jest pełna gama oferty transportowej sprzedawanych produktów: - Jesteśmy jedynym producentem paliw w Europie, który jest w stanie dostarczyć paliwo w beczkach do każdego odbiorcy.


Silnym wsparciem sprzedaży jest stała współpraca z lotniskami i aeroklubami, do których firma jest w stanie dostarczyć również stacje paliw (cztery stacje tego typu są planowane na terenie Polski).Jak podkreślił przedstawiciel firmy, przez rok udało się stworzy markę, która jest rozpoznawana na całym świecie, nie tylko w Europie.


Pierwsze duże dostawy produktów Warter Aviation na rynek skandynawski rozpoczną się w niedługim czasie (zamówienia pilotażowe zrealizowano już dla Grenlandii, Wysp Owczych i Danii). Kontrakt między firmami opiera się na pełnym partnerstwie. - “Marka Statoil będzie firmowała sprzedaż, ale będzie też mocno uwidocznione, że producentem paliw jesteśmy my” - podkreśla Warter Aviation.  Po sukcesach na rynku europejskim, następnym celem strategicznym firmy staną się Chiny.

Więcej w kategorii

Stacje paliw bez alkoholu – blisko połowa Polaków popiera zakaz sprzedaży

Stacje paliw bez alkoholu – blisko połowa Polaków popiera zakaz sprzedaży

Tygodnik ‘’Wprost’’ opublikował wyniki badania SW Research dotyczącego opinii Polaków na temat możliwego wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach paliw.

W Trzebini powstaje nowa stacja paliw

W Trzebini powstaje nowa stacja paliw

W mieście tuż przy granicy z Chrzanowem kończą się prace budowlane związane z powstaniem stacji paliw.

Ostrowiec Świętokrzyski ma nowy obiekt sieci Moya

Ostrowiec Świętokrzyski ma nowy obiekt sieci Moya

Otwarta placówka sieci to franczyzowy obiekt ze sklepem wielobranżowym oraz kącikiem gastronomicznym Caffe Moya. To 466 stacja paliw Moya na mapie Polski.

Orlen zainwestuje miliardy w zieloną energetykę

Orlen zainwestuje miliardy w zieloną energetykę

Do końca 2030 roku płocki koncern chce wydać na zielone inwestycje w segmencie energetyki 85 mld złotych. O planach spółki w tym obszarze można przeczytać w jej wewnętrznej publikacji „Magazyn GO!”.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW