Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Odpowiedzą za oszustwa podatkowe

e-petrol.pl
2013-10-25 / 09:26
Odpowiedzą za oszustwa podatkowe

Agenci CBA i ABW zatrzymali sześć osób, podejrzanych o oszustwa podatkowe. Według śledczych, Skarb Państwa stracił na działalności grupy co najmniej 150 mln zł.

Sprawa prowadzona wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Lublinie dotyczy gangu zajmującego się handlem paliwami. Grupa działała na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Niemiec.

Wśród zatrzymanych jest troje dyrektorów częstochowskiej firmy zajmującej się handlem paliwami oraz trzech właścicieli częstochowskich firm.

„Dziennik Wschodni” podał, iż szajka działała na dwa sposoby. Przedsiębiorcy kupowali paliwo za granicą, sprowadzali do Polski, podrabiali stosowne dokumenty i wprowadzali towar do obrotu. Podejrzani mieli również kupować za granicą olej napędowy. Według śledczych podrabiali później dokumenty, importując go do Polski, jako olej smarowy. W kraju ponownie przerabiano dokumentację, by olej smarowy ponownie stał się napędowym. Oba produkty obłożone są różną stawką podatku. 

Agenci CBA przeszukali 18 miejsc. Zabezpieczyli samochód z urządzeniem do mieszania paliw, ponad 400 tys. złotych oraz próbki paliwa z czterech stacji benzynowych.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.