XXI Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek LPG

Spór o stację paliw w Czarnym Dunajcu

Stacja paliw stojąca od lat na rynku w Czarnym Dunajcu może przestać działać w maju 2026 roku. Jest zgoda na przedłużenie umowy dzierżawy jedynie o dwa lata, a władze gminy rozważają zagospodarowanie placu w formie zielonej strefy lub fontanny – podała TVP3 Kraków.

Obiekt budzi kontrowersje wśród lokalnej społeczności. Część mieszkańców ocenia, że stacja szpeci rynek i nie pasuje do planów rozwoju turystyczno-uzdrowiskowego, inni wskazują na jej praktyczne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu.

Jeżeli właściciel, spółka Orlen, nie zaakceptuje nowych warunków dzierżawy, stacja zostanie zlikwidowana. Samorządowcy podkreślają, że alternatywą mogłoby być przeniesienie obiektu poza centrum, co miałoby pogodzić interesy kierowców i wizerunek miejscowości.

Firma paliwowa potwierdziła, że prowadzi rozmowy z gminą i analizuje dostępne rozwiązania. Stacja podała, że władze lokalne wskazują, że choć stacja przynosi rocznie około 240 tys. zł wpływów do budżetu, już przygotowano rekompensatę w postaci dzierżawy gruntów pod nową stację przy drodze do Zakopanego, w Podczerwonem.
Test Our Award-winning Monitors Free!

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Zautomatyzuj obowiązki podatkowe
Pozostałe aktualności
OPEC+ nie osiąga celów produkcyjnych

OPEC+ nie osiąga celów produkcyjnych

OPEC+ od kwietnia zwiększył wydobycie ropy jedynie o trzy czwarte zakładanego poziomu, co oznacza produkcję blisko 500 tys. baryłek dziennie poniżej celu – zauważa w opublikowanej analizie agencja Reutera.

Niemcy ograniczają eksport oleju rzepakowego

Niemcy ograniczają eksport oleju rzepakowego

Po wyjątkowo dobrym sezonie 2023/24, kiedy niemiecki eksport oleju rzepakowego osiągnął drugi najwyższy poziom od przełomu wieków, obecny okres 2024/25 przynosi wyraźne spowolnienie zagranicznej sprzedaży.

Energetyczni giganci opuszczają Londyn

Energetyczni giganci opuszczają Londyn

Z londyńskiego rynku w ostatnich latach wycofało się kilka znaczących firm naftowo-gazowych, co jest dowodem na rosnące wyzwania dla brytyjskiego parkietu.

Część rosyjskiej ropy transportowana jest greckimi tankowcami

Część rosyjskiej ropy transportowana jest greckimi tankowcami

Greckie tankowce pozostają kluczowym ogniwem w transporcie rosyjskiej ropy, odpowiadając za przewóz około 15 proc. całkowitego wolumenu tego surowca. Dzieje się to mimo wprowadzenia przez UE i Wielką Brytanię limitu cenowego na poziomie 47,6 USD za baryłkę, podczas gdy średnia cena ropy Urals wynosi obecnie 56 USD za baryłkę.

BP prognozuje przesunięcie szczytu popytu na ropę na 2030 r.

BP prognozuje przesunięcie szczytu popytu na ropę na 2030 r.

Koncern BP ogłosił, że globalny popyt na ropę osiągnie szczyt dopiero w 2030 roku, pięć lat później niż zakładano jeszcze rok temu. Zmiana prognozy wynika m.in. ze spowolnienia wzrostu efektywności energetycznej.