Shell Franczyza

ABW ponownie weszła do Orlenu

Funkcjonariusze ABW z delegatury w Bydgoszczy weszli w środę do zakładu Orlenu w Płocku i zabezpieczali sprzęt elektroniczny. ABW realizowało te czynności na polecenie Łódzkiego Wydziału Prokuratury Krajowej do spraw Przestępczości Zorganizowanej.

Informację o przeszukaniu jako pierwsze podało Radio ZET. Stacja podała, że agenci zabezpieczyli w państwowym koncernie nośniki danych i komputery. Później Prokuratura Krajowa poinformowała, że czynności funkcjonariuszy miały związek ze śledztwem dotyczącym podejrzenia zaniżania cen paliw przez koncern.

Śledztwo w sprawie zawirowań cenowych na stacjach Orlenu przed wyborami parlamentarnymi, które według ekspertów nie wynikały z czynników rynkowych, Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła 17 stycznia 2024 roku.

To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze ABW weszli do siedziby Orlenu – przypomniała stacja TVN24. Biura Orlenu były przeszukane także w marcu tego roku przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wówczas czynności agentów, oprócz zabezpieczenia dokumentów związanych z połączeniem z Grupą Lotos, dotyczyły także podejrzenia zaniżania cen paliw.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Dyrektywa ETS 2 przyniesie podwyżki na rynku paliw

Dyrektywa ETS 2 przyniesie podwyżki na rynku paliw

Paliwa do napędu pojazdów oraz do ogrzewania domów podrożeją, bowiem pojawi się opłata od uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Zmiany w radzie nadzorczej Orlenu

Zmiany w radzie nadzorczej Orlenu

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, Orlen S.A. ogłosił powołanie nowych członków rady nadzorczej. Do grupy dołączyli Marian Sewerski oraz Piotr Wielowieyski.

Skutki nocnego zakazu handlu alkoholem na stacjach

Skutki nocnego zakazu handlu alkoholem na stacjach

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało pomysł wprowadzenia nocnego zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych w Polsce. Wprowadzenie nowych regulacji popierają młodzi konsumenci, ale krytykuje je spora grupa ekspertów od handlu.

Katowice Airport z nowym węzłem towarowo-paliwowym

Katowice Airport z nowym węzłem towarowo-paliwowym

W środę Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), zarządzające portem lotniczym Katowice, podpisało umowę na budowę węzła towarowo-paliwowego z bocznicą kolejową.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Pozostałe aktualności
Orlen zadba o zaopatrzenie sektora grzewczego w LPG

Orlen zadba o zaopatrzenie sektora grzewczego w LPG

W środę, podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw infrastruktury krytycznej, górnictwa i energetyki, dyrektor obszaru regulacji Orlenu, Jakub Ruszel, poinformował, że zapotrzebowanie na LPG dla sektora grzewczego w Polsce w całości zostanie pokryte z krajowej produkcji i wydobycia Orlenu.

Plany produkcji zrównoważonego paliwa lotniczego w Bułgarii

Plany produkcji zrównoważonego paliwa lotniczego w Bułgarii

Firma Lukoil ogłosiła, że przygotowuje swoją rafinerię w Burgas do rozpoczęcia produkcji zrównoważonego paliwa lotniczego SAF. To zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno rosyjski koncern planował sprzedaż tego zakładu.

Tauron rozwija sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach

Tauron rozwija sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Agencję Prasową, koncern Tauron zakończył uruchamianie 33 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach, co znacząco zwiększa dostępność infrastruktury dla kierowców aut na prąd.

Inwestycja Airbusa w zrównoważone paliwa lotnicze

Inwestycja Airbusa w zrównoważone paliwa lotnicze

Firma Airbus razem z grupą partnerów zainwestowała w fundusz finansujący zrównoważone paliwa lotnicze (SAF - sustainable aviation fuel).

Reliance zyskuje zgodę USA na wznowienie importu ropy z Wenezueli

Reliance zyskuje zgodę USA na wznowienie importu ropy z Wenezueli

Właściciel największej prywatnej rafinerii w Indiach, Reliance Industries, uzyskał od Stanów Zjednoczonych zgodę na współpracę z wenezuelską firmą PDVSA i import ropy z tego kraju.

Rosja może ograniczyć eksport oleju napędowego

Rosja może ograniczyć eksport oleju napędowego

Zakaz eksportu benzyny to nie jedyna ingerencja rosyjskiego rządu na rynku paliw. W planach może pojawić się również ograniczenie wywozu oleju napędowego, jeśli ceny tego paliwa wzrosną.