MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Zmiany w zarządzie PERN S.A.

Operator baz i rurociągów poinformował w komunikacie, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki powołało prezesa zarządu - Daniela Świętochowskiego oraz wiceprezesa zarządu - Piotra Gryskę. Na stanowiskach wiceprezesów pozostali Marcin Giemza oraz Zdzisław Koper (reprezentant załogi).

Na stanowisko prezesa zarządu PERN S.A., od dnia 3 czerwca 2024 r., powołany został Daniel Świętochowski, dotychczasowy dyrektor pionu handlowego spółki. Funkcję wiceprezesa zarządu PERN S.A., obejmuje Piotr Gryska, dotychczasowy kierownik działu zgodności w PERN S.A.
Firma w komunikacie przedstawiła sylwetki prezesa i wiceprezesa.

Daniel Świętochowski jest inżynierem, absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Ukończył studia menadżerskie MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Od 2003 roku związany z PERN S.A., gdzie pracował na stanowisku dyrektora biura operacji oraz dyrektora pionu eksploatacji i ostatnio dyrektora pionu handlowego. W swojej karierze w PERN był zaangażowany w działalność operacyjną na obiektach spółki w zakresie ropy i paliw. Przewodniczący Rady Nadzorczej Naftoport sp. z o.o.

- Przed PERN stoją ciekawe i ambitne wyzwania. Pamiętając o naszej podstawowej misji, dbaniu o bezpieczeństwo energetyczne państwa, musimy odpowiadać na zmiany i trendy rynkowe. Mamy doświadczoną i ambitną kadrę oraz potencjał, które pozwolą PERN odpowiedzieć na wyzwania przyszłości – powiedział cytowany w komunikacie Daniel Świętochowski, prezes zarządu.

Piotr Gryska jest radcą prawnym. W trakcie ponad 25-letniej kariery zawodowej kierował i zarządzał zespołami na różnych szczeblach organizacji. Jest ekspertem z zakresu regulacji i zarządzania ryzykiem regulacyjnym. W latach 2002 – 2004 zastępca Głównego Rzecznika dyscypliny finansów publicznych, a w latach 2005 – 2017 członek Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Od 2015 r., na różnych szczeblach organizacji zarządzał obszarami: prawnym, korporacyjnym, regulacji i compliance w spółkach prawa handlowego z obszaru energetyki (Orlen S.A., Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o., OGP Gaz-System S.A.). Od sierpnia 2023 r. – kierownik działu zgodności i pełnomocnik ds. compliance w PERN S.A.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Jakość paliw w Polsce w 2023 roku

Jakość paliw w Polsce w 2023 roku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał w raporcie, że choć odsetek niespełniających norm próbek paliw w 2023 roku był nieco wyższy niż w roku poprzednim, to wciąż utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

Nowa stacja paliw w Szczecinie

Nowa stacja paliw w Szczecinie

Na terenie miasta, a dokładniej na osiedlu Krzekowo, powstanie nowa stacja paliw. Będzie to możliwe dzięki rozwojowi infrastruktury drogowej w tej części miasta.

Były prezes PKN Orlen obejmuje nowe stanowisko

Były prezes PKN Orlen obejmuje nowe stanowisko

Dobrze znany w polskim środowisku energetycznym Jacek Krawiec powraca na ważne stanowisko w branży. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Polską Agencję Prasową, został nowym przewodniczącym rady dyrektorów PGNiG Upstream Norway (PUN).

Watis uruchomił stację w Toruniu

Watis uruchomił stację w Toruniu

We wtorek działalność rozpoczęła pierwsza stacja marki Watis w Toruniu przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez miasto, zapłaciła za nieruchomość 2,7 mln zł.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.