MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Unimot wietrzy szansę w rynkowych zmianach

Po wczorajszym wpisie prezesa Unimotu na platformie X na temat możliwych przejęć na detalicznym rynku paliw, tematowi przyjrzał się „Puls Biznesu”.

W artykule Magdaleny Graniszewskiej można przeczytać, że o możliwych transakcjach sprzedaży sieci stacji w Polsce pisał kilka dni temu specjalistyczny serwis Mergermarket. Według jego ustaleń, właściciel marki Circle K, kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard, miała w tym celu zatrudnić Barclays w roli doradcy. Circle K miało być zainteresowane zakupem mniejszościowego pakietu w Rafinerii Gdańskiej, a wybór Saudi Aramco na partnera w przejęciu udziałów w gdańskim zakładzie miał zmienić podejście Kanadyjczyków do rynku paliw.

Współpracę z doradcą w zakresie sprzedaży udziałów miał mieć też Anwim. 

Transakcja ze wsparciem BNP Paribas miała być zrealizowana jesienią zeszłego roku. Ostatecznie nie udało się jej sfinalizować, ale poszukiwania kupca, głównie poza granicami Polski, mają być nadal prowadzone. Na zaawansowanym etapie w zeszłym roku miał być też proces sprzedaży sieci Amic w Polsce lub w pakiecie ze stacjami w Ukrainie i państwach bałtyckich.

Adam Sikorski, prezes Unimot uważa, że zmiany właścicielskie na rynku stacji są szansą dla sieci Avia. Wskazuje, że po połączeniu Orlenu z Lotosem, część franczyzobiorców gdańskiej spółki zmieniła partnerów i niektórzy z nich wybrali współpracę z siecią Avia, a sama informacja o planowanych zmianach właścicielskich może mieć wpływ na decyzję o przedłużeniu współpracy z dotychczasowym operatorem sieci.

Więcej w kategorii

Rząd poszukuje źródeł finansowania budżetu

Rząd poszukuje źródeł finansowania budżetu

Ministerstwo Finansów, aby zwiększyć wpływy budżetowe, może zdecydować się na podniesienie akcyzy na paliwa.

Orlen może przemodelować swój biznes

Orlen może przemodelować swój biznes

Nowy zarząd Orlenu prowadzi audyty i przeglądy w blisko 10 kwestiach lub projektach – podaje serwis rp.pl. Wątpliwości budzi rozwój małego atomu i petrochemii.

Słabszy pierwszy kwartał w Grupie Orlen

Słabszy pierwszy kwartał w Grupie Orlen

W pierwszym kwartale 2024 r. płocki koncern zanotował słabsze wyniki w pięciu z sześciu kluczowych obszaru biznesu. Największe spadki dotknęły segment wydobycia i rafinerii, a wzrost dotyczył segmentu detalicznego.

PERN sprawdzi zabezpieczenia rurociągów pod rzekami

PERN sprawdzi zabezpieczenia rurociągów pod rzekami

Spółka PERN ogłosiła przetarg, w którym wyłoni usługodawcę, który sprawdzi stan zabezpieczeń rurociągów, które przebiegają przez rzeki.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Petroleum Ukraine 2024