Shell Franczyza

Później poznamy nowe władze Orlenu

Rada nadzorcza Orlenu podała w komunikacie, że postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska 9 członków zarządu Orlenu, z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, może potrwać dłużej, niż wcześniej planowano.

W związku z przesłuchaniami oraz możliwością przeprowadzenia dodatkowych rozmów, proces wyboru członków zarządu może się nieznacznie wydłużyć. Podano, że w postępowaniu kwalifikacyjnym zmierzającym do powołania 9 członków zarządu Orlenu, w wyznaczonym terminie (do 1.03.2024 r. do godz. 15:00) wpłynęło 260 zgłoszeń kandydatów. 

Wszystkie zostały przeanalizowane przez Komitet Nominacji i Wynagrodzeń Rady Nadzorczej pod względem formalnym i merytorycznym. Na tej podstawie Komitet przygotował dla rady nadzorczej listę kandydatów na poszczególne stanowiska w zarządzie.

Ogłoszenia opublikowane przez spółkę 14 lutego br. dotyczą wyboru na stanowiska Prezesa, Wiceprezesa ds. Finansowych, Wiceprezesa ds. Strategii i Zrównoważonego Rozwoju, Członka Zarządu ds. Korporacyjnych, Członka Zarządu ds. Handlu Hurtowego i Logistyki, Członka Zarządu ds. Upstream, Członka Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej, Członka Zarządu ds. Produkcji oraz Członka Zarządu ds. Energetyki i Transformacji Energetycznej.

Więcej w kategorii

Spółki Naftoserwis i Naftor z Grupy PERN zostaną połączone

Spółki Naftoserwis i Naftor z Grupy PERN zostaną połączone

PERN planuje połączenie swoich spółek zależnych – podała Polska Agencja Prasowa. Ich zarządy uzgodniły już plan fuzji. W ocenie PERN fuzja wpisuje się w globalne trendy w branży paliwowej i energetycznej.

Zarząd Orlenu powiększył się o dwie osoby

Zarząd Orlenu powiększył się o dwie osoby

Płocki koncern w raporcie giełdowym podał, że Marek Balawejder oraz Artur Osuchowski zostali powołani do zarządu Orlen S.A.

Zniknie stacja paliw w centrum Gdańska

Zniknie stacja paliw w centrum Gdańska

Spółka BP Europa otrzymała pozwolenie na rozbiórkę stacji benzynowej przy Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku.

Polska potrzebuje globalnych czempionów

Polska potrzebuje globalnych czempionów

Minister Aktywów Państwowych Jakub Jaworowski podczas Europejskiego Kongresu Finansowego mówił, że spółki z portfela Ministerstwa Aktywów Państwowych odpowiadają za 15 proc. PKB kraju, a dzięki coraz lepszemu nadzorowi i nowym programom ich ranga i znaczenie wzrośnie dla polskiej gospodarki.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW
Pozostałe aktualności
Będą dodatkowe cła na chińskie pojazdy elektryczne

Będą dodatkowe cła na chińskie pojazdy elektryczne

Od lipca Unia Europejska ma nałożyć dodatkowe cła na import pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach, podał w środę „Financial Times”, cytując źródła zaznajomione z decyzją Komisji Europejskiej.

USA rozszerzają listy sankcyjne

USA rozszerzają listy sankcyjne

Departament Skarbu USA opublikował w czwartek zaktualizowaną listę sankcji antyrosyjskich. Wśród nowych podmiotów znalazły się na niej Giełda Moskiewska oraz terminale naftowe Rosnieftu i Lukoilu.

Ren w południowych Niemczech ponownie żeglowny

Ren w południowych Niemczech ponownie żeglowny

Niemieckie władze żeglugowe poinformowały w środę, że rzeka Ren na południowym odcinku w Niemczech została ponownie otwarta dla żeglugi towarowej.

Popyt na ropę będzie wysoki

Popyt na ropę będzie wysoki

Departament Energii USA w swoim czerwcowym raporcie podniósł i tak już rekordowe prognozy dotyczące światowego popytu na ropę.

Singapur otrzyma pierwszy ładunek oleju opałowego z Dangote w Nigerii

Singapur otrzyma pierwszy ładunek oleju opałowego z Dangote w Nigerii

Do azjatyckiego portu wpłynie w tym tygodniu pierwszy transport oleju opałowego o niskiej zawartości siarki (LSSR) wyeksportowany z nowej rafinerii Dangote w Nigerii, wynika z danych pochodzących ze śledzenia statków i źródeł rynkowych.

Meksyk zwiększa potwierdzone zasoby węglowodorów

Meksyk zwiększa potwierdzone zasoby węglowodorów

Meksykańska Krajowa Komisja ds. Węglowodorów (CNH) ogłosiła we wtorek, że całkowite potwierdzone zasoby węglowodorów w kraju, obejmujące zarówno ropę naftową, jak i gaz ziemny, wzrosły do 8,383 mld baryłek ekwiwalentu ropy naftowej.