MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Ruszyły zajęcia w Akademii Wodorowej PKN Orlen

PKN Orlen uruchomił pierwszy w Polsce program edukacyjny dotyczący wodoru, skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych.

Ruszyły zajęcia w Akademii Wodorowej PKN Orlen
Jak podał Orlen, do udziału w Akademii Wodorowej zostało zaproszonych 30 uczestników, którzy będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w dziedzinie produkcji wodoru i jego wykorzystania m.in. jako paliwa transportowego. Inicjatywa Akademii Wodorowej wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen, który ma ambicje zdobyć pozycję lidera gospodarki wodorowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla najlepszych uczestników programu przygotowano płatne staże.

Głównym celem Akademii jest szkolenie i rozwój kadr wyspecjalizowanych w innowacyjnych technologiach wodorowych oraz ich praktycznym wykorzystaniu w biznesie. Uczestnicy poznają działania instalacji produkcyjnych funkcjonujących w różnych gałęziach przemysłu, związane z produkcją wodoru odnawialnego i niskoemisyjnego oraz rozwiązania wynikające z wykorzystania wodoru w transporcie kołowym i kolejowym.

Akademia Wodorowa to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej - programu, który ma pomóc w realizacji projektów badawczo-rozwojowych dotyczących wodoru, kształcenie wyspecjalizowanych kadr i działań wspierających procesy regulacyjne.
Słowa kluczowe: