Shell Franczyza

Arabia Saudyjska partnerem w procesie dywersyfikacji dostaw ropy naftowej

Mateusz Morawiecki we wtorek w Rijadzie powiedział, że Polska dywersyfikuje dostawy ropy naftowej i Arabia Saudyjska staje się coraz ważniejszym partnerem w tym obszarze.

Arabia Saudyjska partnerem w procesie dywersyfikacji dostaw ropy naftowej
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Rijadzie, stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej, z księciem Mohammedem bin Salman bin Abdulaziz Al Saudem,  premierem Arabii Saudyjskiej. Politycy omówili aktualne stosunki dwustronne i dalszą współpracę w zakresie dostaw ropy do Polski w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla naszego kraju.

Premier podkreślił, że Arabia Saudyjska jest największym producentem i eksporterem ropy naftowej na świecie. Jak dodał potrafi stabilizować cenę ropy naftowej i być dostawcą, który ma ogromne znaczenia dla krajów, które muszą importować ropę tak, jak Polska. Morawiecki podkreślił także, że dzięki polityce rządu PiS i Orlenu, w Arabii Saudyjskiej, wiedzą doskonale, że w ostatnich kilku latach Polsce udało się całkowicie odłączyć od rosyjskich węglowodorów i dzięki temu w znacznym stopniu uniezależnić od rosyjskich źródeł energii.

Premier zapewniał, że Polska chce wzmacniać współpracę z państwami Zatoki Perskiej, w tym z Arabią Saudyjską, bo jest to obszar ogromnego potencjału dla Polski.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy