Shell Franczyza

Kolejne zakupy ukraińskiego biznesmena paliwowego

Co jakiś czas ‘’Puls Biznesu’’ informuje o polskich inwestycjach Volodymyra Petrenki, ukraińskiego biznesmena i właściciela sieci stacji paliw UPG w Ukrainie.

Kolejne zakupy ukraińskiego biznesmena paliwowego
Petrenko, który w zeszłym roku kupił udziały w terminalach paliwowych w Szczecinie i Świnoujściu, nadal inwestuje. Dziennik ustalił na podstawie zapisów Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że Volodymyr Petrenko został pośrednio właścicielem firmy Trios, która prowadzi kolejowy terminal paliw Łętownia, zlokalizowany na Podkarpaciu, niedaleko granicy z Ukrainą. Teraz – jak pisze Magdalena Graniszewska, ukraiński biznesmen angażuje się ponadto w sektor kolejowy i  kupuje też cysterny kolejowe.

„Puls Biznesu” w poniedziałek pisze, że Volodymyr Petrenko kupił warszawską spółkę Railtrans Logistics, prowadzącą działalność w zakresie transportu kolejowego, samochodowego oraz handlu produktami masowymi takimi jak kruszywa, nawozy, biomasa. Gazeta ustaliła, że biznesmen zainwestował spółkę handlową Select Energy z Hamburga, która prowadzi operacje również w Polsce i uczestniczy jeszcze w przynajmniej jednym dużym procesie sprzedaży firmy logistycznej.

Więcej na ten temat można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!