Na koniec 2022 roku przybyło stacji paliw

Z szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynika, że liczba stacji paliw w Polsce wyniosła 7 898 na koniec 2022 r. wobec 7 879 obiektów na koniec III kwartału.

Na koniec 2022 roku przybyło stacji paliw
W rękach PKN Orlen było 1920 stacji, zagraniczne koncerny miały 1610 takich punktów, a niezależni operatorzy 1284.

Jeśli chodzi o zmianę liczby stacji należących do PKN Orlen, to na koniec roku sieć mogła pochwalić się 1920 stacjami, co oznacza wzrost o 101 stacji w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to Orlen miał ich 1819. W przypadku sieci Lotos liczba stacji wynosiła 414 wobec 512 kwartał wcześniej, w tym liczba stacji pod logo „Optima”: 103. POPiHN podkreślił jednak, że pod koniec 2022 r. większość stacji Grupy Lotos została oficjalnie przejęte przez węgierski koncern MOL.

Zagraniczne koncerny posiadały ogółem 1610 stacji, podczas gdy w 2021 r. miały ich 1581. Największe sieci posiadały: BP (574 stacje), Shell (455) oraz CircleK (dawniej Statoil – 393).

Niezależni operatorzy mieli 1284 stacje paliw, z czego największą sieć stanowiła Moya – 401 stacji.

Stacji przymarketowych było 171, w tym przypadku liderem jest sieć Intermarche (73 obiekty).
Słowa kluczowe:
Pozostałe aktualności
Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział dziennikarzom, że decyzja o zmianie limitu cen rosyjskiej ropy nie została jeszcze podjęta ani przez kraje UE, ani przez G7.

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Rafineria w Mozyrzu, która oprócz paliw produkuje dość duży asortyment produktów, choć nadal działa zgodnie z planem, to przygotowuje się do generalnego remontu wiążącego się z całkowitym zamknięciem.

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Diesel na stacjach benzynowych w Czechach kosztuje najmniej od stycznia ubiegłego roku, bo zaledwie 35,01 koron za litr. Benzyna Natural 95 kosztowała w środę średnio 36,95 koron - najmniej od prawie dwóch miesięcy - wynika to z danych CCS, które monitoruje ceny paliw.

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft jest zainteresowany współpracą z firmami Sasol i Transnet z Republiki Południowej Afryki. Rosyjska spółka jest gotowa zaoferować technologie do obsługi infrastruktury transportu ropy i gazu.

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

Koncern PetroChina przekazał w czwartek, że spodziewa się wzrostu popytu na chińskie paliwa w tym roku o 3 proc. w stosunku do poziomu sprzed pandemii COVID w 2019 r., a gazu ziemnego o 5,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

Agencja Reutera rozmawiała z pięcioma delegatami grupy producentów ropy i ustaliła, że OPEC+ na poniedziałkowym spotkaniu prawdopodobnie będzie trzymał się istniejącego porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy.