Zaczyna się rebranding stacji Lotosu

Na terenie Trójmiasta w wyniku połączenia Orlenu z Lotosem do końca miesiąca szyld zmieni sześć stacji. Dawna stacja Lotosu przy ul. Hallera 136 w Gdańsku działa już pod marką Orlenu.

Zaczyna się rebranding stacji Lotosu
Zgodnie z zapowiedziami rebranding stacji Lotosu, które trafiły do PKN Orlen, miał się zakończyć w styczniu 2023 r. Na terenie Gdańska i Gdyni będzie to łącznie 6 obiektów, po trzy w każdym mieście. Reszta w najbliższym czasie zmieni barwy Lotosu na logo węgierskiej grupy MOL.

Zmiany na stacjach, które trafiły do węgierskiej grupy MOL, a jest ich na terenie Trójmiasta 15, mają się rozpocząć jeszcze w styczniu i zakończyć wiosną, choć nie ma pewności, że wszystkie stacje zmienią barwy od razu, bo węgierski koncern ma prawo używania marki Lotosu przez pięć lat.  
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim, że w ramach G7 jest „niewiele zainteresowane” rewizją pułapu cen rosyjskiej ropy, podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła. Dyskusja na ten temat będzie się toczyć nadal, ale odbędzie się po szczycie UE w tym tygodniu.

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Strajk francuskich naftowców wesprą ich koledzy z Wielkiej Brytanii, choć brytyjscy przedstawiciele przemysłu naftowo-gazowego mają inne problemy: protestują przeciwko odmowie indeksacji ich wynagrodzeń w odniesieniu do inflacji i spadających dochodów.

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Wytyczona została trasa dla kazachskiej ropy przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżańskie Towarzystwo Żeglugi Kaspijskiej (ASCO) podało, że tankowiec Akademik Khoshbakht Yusifzade przewozi 6 900 ton ropy przez Morze Kaspijskie ze złoża Kaszagan z Aktau do Baku. Do tej pory kazachska ropa była wysyłana wyłącznie rurociągiem.

Ograniczenia w eksporcie paliw

Ograniczenia w eksporcie paliw

Indie planują przedłużenie ograniczeń na eksport oleju napędowego i benzyny, aby zapewnić ich dostępność na rynku krajowym – poinformowała agencja Reutera.

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran z zadowoleniem przyjmie wszelkie oferty zagranicznych inwestycji w swoje projekty naftowe i gazowe – poinformowało ministerstwo ropy naftowej tego kraju.