MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Jak Polacy oceniają praktyki Orlenu?

Rośnie fala krytyki pod adresem PKN Orlen w związku z prowadzoną przez koncern w końcówce 2022 r. polityką cenową na polskim rynku paliwowym. O opinię w tej sprawie zapytano w sondażu przeprowadzonym przez United Surveys.

Jak Polacy oceniają praktyki Orlenu?
W trakcie konferencji prasowej Daniel Obajtek w ubiegłym tygodniu powiedział, że Orlen utrzymał ceny na stacjach na stabilnym poziomie, aby po podwyżce stawki VAT na rynku nie było chaosu, a wśród kierowców paniki.

Respondenci sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski odpowiadali na pytanie, czy Orlen oszukiwał polskich kierowców i sprzedawał w części 2022 roku paliwo po zawyżonych cenach. Podano, że z opinią „zdecydowanie” zgodziło się 36,2 proc. ankietowanych, a dodatkowe 4,5 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”. Z sondażu wynika, że 25,1 proc. ankietowanych odpowiedziało „raczej” i nie czuli się oszukani przez Orlen.

Kolejne 7,6 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie”. Ponad jedna czwarta ankietowanych – dokładnie 26,6 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony w dniach 6-8 stycznia metodami CAWI (50 proc.) i CATI (50 proc.).
Słowa kluczowe:
Pozostałe aktualności
Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział dziennikarzom, że decyzja o zmianie limitu cen rosyjskiej ropy nie została jeszcze podjęta ani przez kraje UE, ani przez G7.

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Rafineria w Mozyrzu, która oprócz paliw produkuje dość duży asortyment produktów, choć nadal działa zgodnie z planem, to przygotowuje się do generalnego remontu wiążącego się z całkowitym zamknięciem.

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Diesel na stacjach benzynowych w Czechach kosztuje najmniej od stycznia ubiegłego roku, bo zaledwie 35,01 koron za litr. Benzyna Natural 95 kosztowała w środę średnio 36,95 koron - najmniej od prawie dwóch miesięcy - wynika to z danych CCS, które monitoruje ceny paliw.

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft jest zainteresowany współpracą z firmami Sasol i Transnet z Republiki Południowej Afryki. Rosyjska spółka jest gotowa zaoferować technologie do obsługi infrastruktury transportu ropy i gazu.

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

Koncern PetroChina przekazał w czwartek, że spodziewa się wzrostu popytu na chińskie paliwa w tym roku o 3 proc. w stosunku do poziomu sprzed pandemii COVID w 2019 r., a gazu ziemnego o 5,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

Agencja Reutera rozmawiała z pięcioma delegatami grupy producentów ropy i ustaliła, że OPEC+ na poniedziałkowym spotkaniu prawdopodobnie będzie trzymał się istniejącego porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy.