Shell Franczyza

Duże wpływy z opłaty paliwowej

Wpływy z opłaty paliwowej w chwili jej wprowadzania w 2004 r. wynosiły około 960 mln zł, a obecnie przekraczają 6 mld zł.

Duże wpływy z opłaty paliwowej
Katarzyna Kapczyńska na łamach „Pulsu Biznesu” napisała, że w przyszłym roku planowane wydatki Krajowego Funduszu Drogowego (KFD), z którego finansowane są trasy szybkiego ruchu, sięgną 23 mld zł. Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, twierdzi, że na płynną realizację inwestycji pozwalają stabilne wpływy do KFD, działające jako silny lewar dla finansowania dłużnego.

Biuro prasowe Ministerstwa Finansów przekazało „Pulsowi Biznesu”, że do 15 grudnia 2022 r. z tytułu opłaty paliwowej do KFD wpłynęło 6.067,4 mln zł, to mniej niż w ubiegłym roku, ale trzeba zauważyć, że w tym roku obowiązują niższe stawki, niż w roku ubiegłym.

XVI Spotkanie Branży Paliwowej
Pozostałe aktualności
Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim, że w ramach G7 jest „niewiele zainteresowane” rewizją pułapu cen rosyjskiej ropy, podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła. Dyskusja na ten temat będzie się toczyć nadal, ale odbędzie się po szczycie UE w tym tygodniu.

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Strajk francuskich naftowców wesprą ich koledzy z Wielkiej Brytanii, choć brytyjscy przedstawiciele przemysłu naftowo-gazowego mają inne problemy: protestują przeciwko odmowie indeksacji ich wynagrodzeń w odniesieniu do inflacji i spadających dochodów.

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Wytyczona została trasa dla kazachskiej ropy przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżańskie Towarzystwo Żeglugi Kaspijskiej (ASCO) podało, że tankowiec Akademik Khoshbakht Yusifzade przewozi 6 900 ton ropy przez Morze Kaspijskie ze złoża Kaszagan z Aktau do Baku. Do tej pory kazachska ropa była wysyłana wyłącznie rurociągiem.

Ograniczenia w eksporcie paliw

Ograniczenia w eksporcie paliw

Indie planują przedłużenie ograniczeń na eksport oleju napędowego i benzyny, aby zapewnić ich dostępność na rynku krajowym – poinformowała agencja Reutera.

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran z zadowoleniem przyjmie wszelkie oferty zagranicznych inwestycji w swoje projekty naftowe i gazowe – poinformowało ministerstwo ropy naftowej tego kraju.