Shell Franczyza

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?

Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
„Gazeta Pomorska” podała, że w 2023 roku „Saniko” planuje ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy, który zajmie się przebudową i rozbudową istniejącej stacji paliw przy ul. Żytniej, w miejscu w którym kiedyś funkcjonowała stacja paliw prowadzona przez Pocztę Polską.

Początkowo planowano, że operatorem stacji paliw będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Miasto zdecydowało jednak, że stacją zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”. Spółka ta w listopadzie 2022 r. zakończyła postępowanie na wybór wykonawcy, który w terminie 14 tygodni od daty podpisania umowy zobowiązał się opracować program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji. Do obowiązków tego wykonawcy należy również opracowanie wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która jest niezbędna dla realizacji inwestycji.

W 2023 roku „Saniko” planuje ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy, który zajmie się przebudową i rozbudową istniejącej stacji paliw. Na razie nie jest znany termin uruchomienia miejskiej stacji paliw, ani związane z tym koszty.Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.

Port w Ceyhan znów przyjmuje tankowce

Port w Ceyhan znów przyjmuje tankowce

We wtorek wieczorem w tureckim centrum eksportu ropy naftowej - terminalu Ceyhan, zacumował tankowiec, aby załadować iracką ropę naftową. To pierwsza próba odbioru surowca od serii trzęsień ziemi w poniedziałek.

Wielka Brytania znów powołała Departament Energii

Wielka Brytania znów powołała Departament Energii

W Wielkiej Brytanii z uwagi na rekordowo wysokie ceny energii powstał Departament Energii i Neutralności Węglowej - wynika z komunikatu opublikowanego we wtorek przez kancelarię premiera Rishi Sunaka.