MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Płocka rafineria nadal odczuwa skutki wrześniowego pożaru

Instalacja Hydroodsiaracznia Gudronu (HOG) w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen w Płocku, która ucierpiała w wyniku wybuchu i pożaru z 27 września br., cały czas jest wyłączona z pracy.

Termin ponownego uruchomienia instalacji HOG nie jest jeszcze znany, ale płocki koncern deklaruje, że ten przestój nie przekłada się na istotny spadek produkcji.

- W zależności od rodzaju przerabianych rop odpowiednio konfigurowana jest praca instalacji w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen w Płocku, dlatego postój instalacji HOG nie wpływa w znaczącym stopniu na produkcję paliw – podało biuro prasowe spółki.

W ocenie PKN Orlen ograniczona dostępność oleju napędowego to zjawisko globalne, związane z nietypową sytuacją na światowych rynkach paliw, gdzie pierwszy raz od kliku dekad popyt na diesla przekracza dostępne moce rafineryjne.

- Mimo wysokich cen, ograniczających popyt, na rynkach globalnych dostępność gotowych paliw jest ograniczona, choć rafinerie pracują pełną parą – tłumaczy spółka, zapewniając, że sama wywiązuje się ze swoich umów handlowych, realizując wszystkie dostawy zakontraktowanych paliw.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023