Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zatrzymano kolejnych członków mafii paliwowej

e-petrol.pl
2021-11-29 / 09:51
Zatrzymano kolejnych członków mafii paliwowej

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne osoby związane z grupą oszustów paliwowych. Postawiono im zarzut nieodprowadzenia podatku VAT w obrocie paliwami w kwocie co najmniej 109 mln zł.

Na terenie woj. mazowieckiego i wielkopolskiego CBA zatrzymało dwie kolejne osoby (kobietę i mężczyznę) związane z zorganizowaną grupą przestępczą trudniącą się w uszczupleniach należności skarbu państwa w związku z obrotem paliwami. Grupa działała na terenie Polski w latach 2014-2016.

Śledczy ustalili, iż jedna z zatrzymanych osób (kobieta) pełniła rolę tzw. "księgowej mafii" - prowadziła nieformalnie księgowość podmiotów występujących w łańcuchach dostaw paliwa z zagranicy do Polski na polecenie członków grupy przestępczej. Dodatkowo podrabiała i wypełniała deklaracje podatkowe w imieniu tzw. słupów pełniących funkcje kierownicze w spółkach "znikających podatnikach". Drugi zatrzymany ułatwił organizatorom przestępstwa znalezienie osoby formalnie występującej w podmiocie "znikającym podatniku", który występował w jednym z łańcuchów dostaw paliwa do Polski.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że łącznie w śledztwie zarzuty usłyszało już ponad 190 osób.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.