Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Niższe ceny paliw pomogłyby Orlenowi

e-petrol.pl
2021-11-25 / 09:24
Niższe ceny paliw pomogłyby Orlenowi

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie udzielonym "Pulsowi Biznesu" prognozuje, że ceny paliw będą się stabilizować, choć wciąż niepewny jest kurs dolara. Prezes powiedział też w kontekście rządowych planów, że z inflacją można walczyć i jednocześnie nie obniżać dochodów koncernu.

Prezes PKN Orlen, zapytany na łamach dziennika o ewentualne ograniczenie przez rząd marż narzucanych przez stacje benzynowe i rafinerie, przyznał, że wiele państw próbuje tworzyć mechanizmy ograniczające inflację, ponieważ to ważny problem społeczny. Dodał, też, że PKN Orlen jest jednak koncernem międzynarodowym, o budowanej latami silnej pozycji i działa według zasad rynkowych, a tego rodzaju firmy potrzebują stabilności i przewidywalności prowadzenia biznesu - podkreślił. Obajtek zaznaczył, że projektowane zmiany uwzględnią uwarunkowania firm działających na zasadach wolnorynkowych np. obniżenie wysokości różnego rodzaju danin obowiązkowych nakładanych na paliwa, wpłynęłoby korzystnie na ceny paliw na stacjach, nie ograniczając jednocześnie dochodów PKN Orlen.

Szef Orlenu zwrócił uwagę, że wysokie ceny paliw wcale nie są w interesie spółki, ponieważ ograniczają popyt na paliwa, a dla firmy wolumen sprzedaży jest bardzo istotny.
Słowa kluczowe: Daniel Obajtek, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.