Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Jeżewie powstanie stacja paliw

e-petrol.pl
2021-11-19 / 09:48
W Jeżewie powstanie stacja paliw

Rozpoczęły się prace ziemne związane z budową stacji paliw w Jeżewie w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim. Załatwianie formalności niezbędnych do rozpoczęcia budowy stacji trwało niespełna dwa lata.

Dawniej w Jeżewie istniała stacja paliw prowadzona przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych. Po jej zamknięciu mieszkańcy musieli dojeżdżać do okolicznych miejscowości, aby zatankować. Stacja stała nieużywana i niszczała, wreszcie pojawił się kupiec, który w jej miejscu postanowił zainwestować w nową bezobsługową stację paliw oraz dwustanowiskową myjnię.

Inwestorem jest spółka Awix Oil – prezes firmy Andrzej Kończalski na łamach lokalnych mediów powiedział, że sprawy formalne zajęły blisko dwa lata. Najdłużej trwało załatwianie decyzji środowiskowej. Obecnie firma ma już prawomocne pozwolenie na budowę i rozpoczęła prace ziemne.

Obok stacji będzie funkcjonowała samoobsługowa myjnia. Firma ma już samoobsługowe stacje w Toruniu, gdzie mieści się siedziba firmy oraz tradycyjną stację i myjnię w Bukowcu.

Możliwe, że przy sprzyjających warunkach pogodowych, prace zakończą się jeszcze tej zimy – otwarcie, zgodnie z optymistycznymi założeniami, odbędzie się w lutym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.