Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Czy Orlen przejmie kolejne tytuły prasowe?

e-petrol.pl
2021-11-08 / 09:45
Czy Orlen przejmie kolejne tytuły prasowe?

Orlen poważnie rozważa kupno kolejnych aktywów w branży mediów - donosi portal Wirtualne Media. Podano, że w rozmowach o przejęciu Gremi Media, wydawcy dzienników ‘’Rzeczpospolita’’ i ‘’Parkiet’’, oprócz koncernu uczestniczy także m.in. Grupa PZU.

Niespełna tydzień temu Wirtualne Media informowały, że z rozmów o przejęciu Gremi Media wycofała się Wirtualna Polska.

Serwis podał, że problemem jest wysoka cena, jakiej oczekuje właściciel Gremi Media. Informatorzy serwisu wirtualnemedia.pl donoszą, że Orlen chce stworzyć na bazie Polska Press potężny koncern medialny. PKN Orlen jako potencjalny nabywca Gremi Media był wymieniany już w grudniu ub.r., napisał o tym Onet.pl. Biuro prasowe paliwowego potentata dementowało wtedy te doniesienia.

Z racji tego, że Orlen ma już w portfolio Polska Press i Ruch, wydaje się znacznie bardziej zainteresowany przejęciem „Rzeczpospolitej” niż PZU – podały wirtualnemedia.pl. W planach jest skonsolidowanie jej z tytułami Polska Press w jeden potężny, sprzyjający władzy koncern medialny.
Słowa kluczowe: Gremi Media, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.