Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC+ zwiększy wydobycie ropy w listopadzie?

e-petrol.pl
2021-10-27 / 09:34
OPEC+ zwiększy wydobycie ropy w listopadzie?

Rosja oczekuje, że OPEC+ zwiększy swoją produkcję o 400 tys. baryłek dziennie – decyzja ma zapaść na spotkaniu 4 listopada. Informację tę agencji Reutera przekazał wicepremier Rosji Aleksander Nowak.

Podczas zbliżającego się 4 listopada spotkania ministerialnego OPEC+, kraje sojuszu będą omawiać obecny plan przywrócenia wydobycia ropy na poziomie 400 tys. baryłek dziennie, powiedział wicepremier Rosji Aleksander Nowak przedstawicielom agencji Reutera w Rijadzie. Jednocześnie trudno mu było przewidzieć, czy ceny ropy mogą osiągnąć rekordowe poziomy na tle sytuacji na rynku gazu, tłumacząc, że poziom cen energii jest trudny do przewidzenia. Jego zdaniem, popyt na ropę może odbić się pod koniec 2022 roku.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy kierowana przez Rosję, czyli OPEC+, podniosła we wrześniu swoje cele produkcyjne o 400 000 baryłek dziennie.
Słowa kluczowe: OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.