Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PERN wesprze rozliczenia Narodowego Celu Wskaźnikowego

e-petrol.pl
2021-10-19 / 09:53
PERN wesprze rozliczenia Narodowego Celu Wskaźnikowego

Aplikacja OLAB, przygotowana przez pracowników PERN ułatwia dostęp do informacji, dotyczących nie tylko jakości ropy naftowej, ale też paliw. Spółka podała, że dzięki niej można precyzyjnie generować dane, będące m.in. podstawą do rozliczeń jej klientów z Narodowego Celu Wskaźnikowego.

PERN podał w komunikacie, że rejestracja próbek i wyników badań, generowanie orzeczeń laboratoryjnych, ale przede wszystkim szereg nowych funkcjonalności, które znalazły uznanie Polskiego Centrum Akredytacji – to najważniejsze zalety aplikacji OLAB, przygotowanej w całości i rozwijanej przez pracowników PERN. Rozwiązanie ma kluczowe znaczenie w kontekście zbliżającej się rewolucji w obszarze biopaliw. Dzięki niemu, PERN już dziś jest przygotowany na zmiany w tym obszarze.

NCW jest obowiązkiem podmiotów wprowadzających paliwo do obrotu zapewnienia w nim określonej ilości biokomponentów. Obecnie, zawartość dodatków bio w paliwach wprowadzanych do obrotu, określana jest wyłącznie na etapie wydania paliw z baz. Zmiany regulacji idą w kierunku liczenia zawartości biokomponentów już na etapie przyjęcia paliw do składów podatkowych. OLAB i jego integracja z innymi aplikacjami biznesowymi sprawia, że PERN jako jeden z pierwszych podmiotów na rynku paliwowym jest gotowy na takie zmiany. Co więcej, eksperci i fachowcy z różnych organizacji, projektując rozwiązania legislacyjne bazują na doświadczeniach PERN.


Słowa kluczowe: aplikacja OLAB, NCW, PERN
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.