Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PGNiG optymalizuje działalność operacyjną

e-petrol.pl
2021-10-13 / 10:23
PGNiG optymalizuje działalność operacyjną

PGNiG podało w komunikacie, ze spółka rozpoczęła proces optymalizacji działalności operacyjnej grupy kapitałowej przyjmując wybrany wariant przekształceń organizacyjno-majątkowych spółki. Spółka chce utworzyć model bazujący na strukturze holdingowej.

Cytowany w komunikacie prasowym Paweł Majewski, prezes PGNiG powiedział, że planowane przekształcenia organizacyjno-majątkowe mają na celu utworzenie modelu bazującego na strukturze holdingowej, który jest zgodny z wiodącymi praktykami w branży energetyczno-paliwowej. Taką strukturę mają światowi liderzy w sektorze oil & gas. Zmieniona struktura umożliwi zapewnienie spójności z wymogami zmieniającego się otoczenia regulacyjnego, zapewnienie odpowiedniej rentowności operacyjnej w świetle nasilającej się presji konkurencyjnej, a także na lepsze zarządzanie ryzykiem działalności operacyjnej związanym ze zmiennością cen gazu ziemnego.

Prezes PGNiG poinformował także, że reorganizacja nie oznacza redukcji poziomu zatrudnienia, a w opinii zarządu spółki przeprowadzenie procesu optymalizacji pozwoli m.in. na maksymalizację efektywności operacyjnej i finansowej grupy kapitałowej PGNiG oraz zwiększenie potencjału przedsiębiorstwa do zawierania aliansów strategicznych oraz osiągnięcie określonych w strategii PGNiG.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.