Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen rusza z nową usługą paczkową

e-petrol.pl
2021-09-28 / 09:34
Orlen rusza z nową usługą paczkową

PKN Orlen podczas konferencji prasowej poinformował, że uruchomił 200 automatów paczkowych, dostępnych przez całą dobę, w których klienci będą mieć aż 3 dni robocze na odebranie przesyłek.

Koncept paczkowy działa w ramach usługi pod nazwą „ORLEN Paczka”. Marka obejmuje ponad 6 tys. punktów zlokalizowanych w całej Polsce, w tym własne automaty paczkowe. Zgodnie ze strategią, koncern do 2030 roku zainwestuje w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA tego segmentu do ok. 5 mld zł rocznie.

- Oferujemy klientom dostęp do ponad 6 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek, w tym także automatów paczkowych, których liczba systematycznie będzie rosła. W ten sposób będziemy pozyskiwać nowych klientów, co przyniesie nam realne korzyści biznesowe. Wzmocni także naszą pozycję na rynku e-commerce, jednym z kluczowych dla polskiej gospodarki, którego wartość przekracza w Polsce już 100 mld zł – mówi, cytowany w materiałach prasowych Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Koncern postawił już automaty paczkowe w wielu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Są one zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę. Partnerem logistycznym usługi jest Ruch, który został przejęty przez Orlen pod koniec ubiegłego roku. Partnerem Orlenu przy rozwoju sieci automatów paczkowych jest Kern, rodzinna firma ze Szwajcarii.

Korzystanie z usługi paczkomatów wspiera aplikacja dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android, która pozwala na śledzenie statusu zamówionej przesyłki, odebranie jej w całej sieci punktów oraz bezdotykowe otwieranie skrytki w automatach.

Do końca tego roku udostępnionych będzie 500 automatów, które znajdą się w każdym województwie. W kolejnych latach Orlen planuje rozbudowę usługi, tak aby do końca 2022 roku klienci mogli korzystać z 2000 automatów paczkowych na terenie całego kraju.
Słowa kluczowe: Orlen Paczka
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.