Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Mniejszościowi akcjonariusze Energi idą po pomoc

e-petrol.pl
2021-09-15 / 09:54
Mniejszościowi akcjonariusze Energi idą po pomoc

Dziennik „Rzeczpospolita” napisał, że akcjonariusze mniejszościowi walczą o swoje prawa nie tylko w sądzie, ale i szukają wsparcia w NIK, prokuraturze, u parlamentarzystów, a nawet u związkowców. Dziś rano Orlen wydał oświadczenie dotyczące tej sprawy.

Według „Rzeczpospolitej” postępowania sądowe to skutek przejęcia kontroli nad Energą przez Orlen za cenę, którą inwestorzy uznają za niższą od faktycznej wartości, braku zgody płockiego koncernu na zaoferowanie wyższej ceny i działań zmierzających do wycofania gdańskiej firmy z giełdy.

Inwestorzy podejmują działania, w których zawiadamiają odpowiednie instytucje o nieprawidłowościach, do jakich miało dojść przy przejęciu Energi przez Orlen. W związku z tym, do prokuratury wpłynęło 300 pism o wszczęcie postępowania wyjaśniającego.

Rzeczniczka PKN Orlen dziś rano na Twitterze opublikowała oświadczenie Orlenu, że treści zawarte w dzisiejszych publikacjach m.in. dziennika „Rzeczpospolita” zawierają „szereg nieprawdziwych tez i manipulacji, które uderzają w wizerunek Orlenu i wprowadzają w błąd”.

W oświadczeniu Orlen napisał, że autor artykułu opiera tezy swojego materiału na temat rzekomych nieprawidłowości przy przejmowaniu Energi przez Orlen na wypowiedziach wąskiej grupy akcjonariuszy, stanowiących znikomy procent akcjonariatu. Orlen dodał w oświadczeniu, że proponowana cena wykupu akcji była wyższa o 20 proc. od wyceny rynkowej Energi .
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.