Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Instalacja UCOPure dotarła do Lotosu

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2021-08-24 / 11:33
Instalacja UCOPure dotarła do Lotosu

Grupa Lotos poinformowała, że do gdańskiej rafinerii 19 sierpnia br. dotarła pierwsza na świecie instalacja filtracyjnego oczyszczania UCO (unconverted oil). Koncern wyjaśnił, że to pilotażowa instalacja UCOPure, która w przyszłości przyczyni się do zwiększenia efektywności zakładu.

W instalacji wykorzystuje się innowacyjną technologię zintegrowanej filtracji membranowej do usuwania wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) z UCO (unconverted oil), czyli nieprzereagowanego oleju, powstającego głównie w instalacji hydrokrakingu MHC.

- Stawiamy na stały rozwój poprzez innowacje oraz inwestycje. Dzięki temu jesteśmy jedną z najbardziej nowoczesnych i efektywnych rafinerii w tej części Europy. UCOPure, pierwsza tego typu instalacja na świecie, to kolejny krok w tym kierunku – mówi Zofia Paryła, prezes zarządu Grupy Lotos.

Grupa Lotos przypomniała, że utworzyła konsorcjum z firmą PolymemTech, aby technologię filtracji wykorzystać do bardzo efektywnego i znacznie tańszego niż w innych technologiach oczyszczania UCO.

W komunikacie podano, że dzięki instalacji UCOPure znacznie wzrośnie wydajność pracy MHC, największej instalacji w gdańskiej rafinerii, a co za tym idzie również efektywność całego zakładu, zwiększając wielkość produkcji paliw.

Wyjaśniono także, że technologia UCOPure jest procesem niskotemperaturowym i niskociśnieniowym – w odróżnieniu od innych rozwiązań. Instalacja UCOPure może stanowić integralną część instalacji hydrokrakingu, albo znajdować się w wielu innych miejscach w rafinerii. Dodatkowo koszt budowy oraz zużycie energii w procesie filtracji będzie znacznie niższe niż w procesach destylacyjnych czy wysokociśnieniowej hydrorafinacji.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos, UCOPure
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.