Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos restrukturyzuje swoje biznesy

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2021-08-16 / 09:31
Lotos restrukturyzuje swoje biznesy

Grupa Lotos przygotowuje się do wydzielenia rafinerii i zapewnia, że nie ma opóźnień w przygotowaniach do wejścia w skład koncernu multienergetycznego, który ma tworzyć wspólnie z Orlenem i PGNiG.

Rola Lotosu jednak to nie tylko restrukturyzacja własnej grupy, w tym rafinerii, ale także dokończenie prac i projektów niedotyczących podstawowej działalności.
Obecnie majątek spółki znajduje się w dwóch podmiotach: Lotosie i zależnym od niego Lotosie Asfalt. Ten ostatni jest właścicielem instalacji powstałych w ramach zakończonego kilka kwartałów temu sztandarowego programu inwestycyjnego EFRA. Teraz, jak podaje „Parkiet”, Lotos musi przeprowadzić reorganizację rafinerii, gdyż zgodnie ze środkami zaradczymi wydanymi przez Komisję Europejską, jednym z warunków dojścia fuzji do skutku jest sprzedaż podmiotowi trzeciemu 30 proc. jej udziałów.

Koncern musi także zarządzić projektami związanymi z planami rozwojowymi. Najbardziej zaawansowane wydają się dziś projekty dotyczące wodoru. Jeden z nich to Green H2, w ramach którego Lotos chce zbudować instalacje do produkcji zielonego wodoru. Koncern chce też produkować wodór o jakości paliwa transportowego, wykorzystując dwie nowe instalacje, które planuje wybudować w ramach projektu Pure H2 i niebawem ma dojść do ich zakupu.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.