Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czas wpłynie korzystnie na realizację środków zaradczych

e-petrol.pl
2021-07-30 / 09:51
Czas wpłynie korzystnie na realizację środków zaradczych

W ocenie wiceprezesa PKN Orlen Janusza Szewczaka dodatkowy czas na realizację środków zaradczych przy przejmowaniu Lotosu pozwoli spółce wybrać najlepsze rozwiązanie. Komisja Europejska przedłużyła termin ich realizacji do 14 listopada.

Wyznaczone 14 lipca 2020 r. przez KE środki zaradcze to m.in. zbycie 30 proc. udziałów w rafinerii Lotos wraz z towarzyszącym dużym pakietem praw zarządczych. Ma to dać nabywcy prawo do blisko połowy produkcji rafinerii w zakresie oleju napędowego i benzyny, a jednocześnie zapewni dostęp do istotnej infrastruktury magazynowania i infrastruktury logistycznej. Komisja nakazała też sprzedaż dziewięciu składów paliw na rzecz niezależnego operatora logistyki oraz budowę nowego terminalu importowego paliwa do silników odrzutowych w Szczecinie, który - po ukończeniu budowy - zostałby przekazany temu operatorowi. Konieczna będzie też sprzedaż 389 stacji paliw w Polsce, stanowiących około 80 proc. sieci Lotos, sprzedaż 50 proc. udziału Lotosu w spółce joint venture z BP, zajmującej się obrotem paliwem do silników odrzutowych.

Szewczak powiedział, że spółka chce drobiazgowo przeanalizować wszystkie propozycje. Dodał, że transakcja przejmowania Lotosu jest skomplikowana i wymaga uwagi, aby przyniosła korzyści.

Wiceprezes Janusz Szewczak poinformował, że procedura poszukiwania partnera do transakcji, która pozwoli sfinalizować przejęcie przez PKN Orlen Grupy Lotos, jest zaawansowana w 70 proc
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.