Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen Asfalt sprzedał więcej produktów za granicę

e-petrol.pl
2021-07-29 / 09:44
Orlen Asfalt sprzedał więcej produktów za granicę

W ciągu roku Orlen Asfalt zwiększył sprzedaż o blisko 25 proc. Głównym kierunkiem eksportowym jest Ukraina, gdzie spółka sprzedaje rekordowe ilości asfaltów. Podano, że po drogach zbudowanych z wykorzystaniem produktów Grupy Orlen jeżdżą także kierowcy m.in. na Mauritiusie, w Tanzanii i Kamerunie.

Orlen Asfalt wspólnie z Orlen Asfalt Česká republika i z Orlen Lietuva sprzedały w ubiegłym roku łącznie 1 462 tys. ton asfaltów. Blisko 60 proc. produkcji trafiło na rynki macierzyste, czyli do Polski, Czech, Litwy, Łotwy i Estonii, które są głównymi obszarami aktywności handlowej segmentu asfaltowego w Grupie Orlen. Wzrosła także ilość asfaltów sprzedanych przez spółkę Orlen Asfalt na rynkach zagranicznych. W minionym roku zostały one zastosowane w ponad 50 krajach na świecie.

W 2020 r. sprzedaż zagraniczna Orlen Asfalt, w stosunku do poprzedniego roku, wzrosła o blisko 25 proc. Największy popyt na asfalty odnotowano na Ukrainie, gdzie spółka sprzedała prawie trzykrotnie więcej produktów. Produkty Orlen Asfalt zostały także wyeksportowane do Rumunii, Austrii i Niemiec. Te rynki, razem z Ukrainą, w 2020 r. odpowiadały za blisko 25 proc. sprzedaży asfaltów z Grupy Orlen.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.