Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Negocjacje w sprawie przejęcia Grupy Lotos mogą się przedłużyć

e-petrol.pl
2021-06-18 / 09:46
Negocjacje w sprawie przejęcia Grupy Lotos mogą się przedłużyć

Podczas konferencji prasowej w Krakowie prezes Orlenu Daniel Obajtek powiedział, że PKN Orlen dostrzega możliwości przedłużenia terminu wyłonienia partnera do przejęcia aktywów Grupy Lotos, który mija z końcem czerwca tego roku.

Obecnie w Gdańsku trwa wydzielenie rafinerii z Lotosu. Prezes podkreślił, że w tym procesie do rozstrzygnięcia jest wiele różnych, skomplikowanych spraw, kwestii udziałów, koncesji czy IT. Obajtek zaznaczył, że są możliwości przedłużenia terminu przejęcia aktywów gdańskiej spółki. Jeżeli spółka uzna to za stosowne, to tej opcji skorzysta w celu uzyskania jak najlepszego warunku dla przeprowadzenia tej transakcji.

PKN Orlen liczy również na wejście w życie nowej ustawy o ofercie publicznej określającej jeden próg wezwania na poziomie 50 proc. zamiast dotychczasowych progów 33 proc. i 66 proc. Ma to ułatwić przeprowadzenie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos i PGNiG i wypełnić warunki umowy zawartej w maju przez te trzy spółki ze Skarbem Państwa.
Słowa kluczowe: fuzja Lotosu i Orlenu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.