Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG

Dolnośląska KAS ujawniła nielegalny transport paliw

e-petrol.pl/fot. Krajowa Administracja Skarbowa
2021-06-10 / 13:09
Dolnośląska KAS ujawniła nielegalny transport paliw

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas kontroli ciężarówek na autostradzie A4, ujawnili 22 tysiące litrów cieczy ropopochodnej przewożonej w pojemnikach typu ‘’mauser’’.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego we Wrocławiu kontrolowali na autostradzie A4 ciężarówki wjeżdżające do Polski w kierunku Jędrzychowice. W trakcie jednej z kontroli w naczepie ciągnika siodłowego z naczepą przewożącego pojemniki typu „mauser", gdzie funkcjonariusze znaleźli 22 280 litrów cieczy ropopochodnej o konsystencji i zapachu oleju napędowego.

W komunikacie KAS podano, że mobilne laboratorium, po przeprowadzeniu badania próbek cieczy, potwierdziło, że jest to towar podlegający systemowi monitorowania SENT. Towar nie miał jednak wymaganego zgłoszenia, dlatego środek transportu oraz pojemniki z cieczą zostały zatrzymane do czasu uregulowania statusu przewożonego towaru. Na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 7500 zł, natomiast firmie przewozowej grozi kara pieniężna w wysokości 30.000 zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.