Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG

Prace PGNiG w ZEA wkraczają w kolejną fazę

e-petrol.pl
2021-05-06 / 09:37
Prace PGNiG w ZEA wkraczają w kolejną fazę

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało, że przygotowuje się do wiercenia pierwszego otworu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tym samym spółka rozpoczyna drugi etap prac poszukiwawczych w Emiracie Ras al-Chajma.

W komunikacie czytamy, że spółka jest na etapie uzgodnień projektowych i lokalizacji dla pierwszego otworu poszukiwawczego, który da odpowiedź na pytanie o potencjał wydobywczy koncesji, na której działa PGNiG.

Projekt zakłada wykonanie odwiertu poszukiwawczego do maksymalnej głębokości ok. 3500 m. Jego lokalizacja zostanie określona na podstawie wyników analizy trójwymiarowego zdjęcia sejsmicznego. Początek wiercenia zaplanowano na III kwartał 2022 r.

Z badań sejsmicznych wynika, że na tym obszarze mogą występować złoża węglowodorów. Szczegółowa interpretacja danych pozwoli spółce wybrać lokalizację, która da największe szanse na pozytywny wynik prac wiertniczych.

Koncesja PGNiG w Ras al-Chajma ma powierzchnię 619 km kw., a jej zakres obejmuje poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie węglowodorów. Prace przebiegają w trzech dwuletnich okresach poszukiwawczych, z możliwością przedłużenia do czasu zakończenia prac rozpoznawczych. W dalszej kolejności przewidziano 30-letnie wydobycie. Po każdym z okresów poszukiwawczych istnieje możliwość rezygnacji z udziałów w koncesji.

Pierwszy etap prac poszukiwawczych polegał na wykonaniu trójwymiarowego zdjęcia sejsmicznego. Za jego realizację odpowiadała Geofizyka Toruń, spółka z Grupy Kapitałowej PGNiG.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.