Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przejęcie Polska Press przez Orlen - decyzję SOKiK poznamy szybciej

e-petrol.pl
2021-05-05 / 09:35
Przejęcie Polska Press przez Orlen - decyzję SOKiK poznamy szybciej

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) rozpozna poza kolejnością odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich na zakup Polska Press przez Orlen. Jak przypomina PAP chodzi o decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen.

Polska Agencja Prasowa (PAP) poinformowała, że o wydanym 26 kwietnia br. zarządzeniu przewodniczącego XVII Wydziału Sądu Okręgowego w Warszawie, będącego Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dowiedziała się w Biurze RPO, bowiem Rzecznik otrzymał niedawno odpis decyzji w tej sprawie.

Sprawy wpływające do sądów powszechnych powinny być rozpoznawane według kolejności ich wpływu do danego referatu, jednak w szczególnie uzasadnionych przypadkach przewodniczący wydziału może zarządzić rozpoznanie sprawy lub spraw poszczególnych kategorii poza kolejnością.

RPO podał, że na razie nie został wyznaczany konkretny termin na rozpoznanie odwołania Rzecznika, ale sprawa ta otrzymała już swoją sygnaturę.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.