Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Sosnowcu powstanie samoobsługowa stacja paliw

e-petrol.pl
2021-05-05 / 08:15
W Sosnowcu powstanie samoobsługowa stacja paliw

Firma z Katowic otrzymała korzystną dla siebie decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy stacji paliw przy ul. Jana Kiepury w Sosnowcu.

Władze Sosnowca wydały decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji za którą stoi firma BWM z Katowic. Ta chce budować przy ul. Jana Kiepury samoobsługową stację paliw. Miasto po uzyskaniu opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie stwierdziło „Brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko”. 

Pozytywna decyzja środowiskowa oznacza, że firma z Katowic może się ubiegać o wydanie warunków zabudowy, a potem ew. pozwolenia na budowę.

Jak podały lokalne media, plan zakłada, że w tym miejscu powstanie samoobsługowa stacja paliw płynnych (benzyna + olej napędowy). Będzie wyposażona w wielkokomorowy zbiornik podziemny na paliwa o pojemności ok. 60 m sześc.


 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.