Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Krajowy lider logistyki naftowej ma nową strategię do 2024 roku

e-petrol.pl/fot. PERN S.A.
2021-04-23 / 09:33
Krajowy lider logistyki naftowej ma nową strategię do 2024 roku

Spółka PERN przyjęła nowy wieloletni plan strategiczny, którego horyzont sięga 2024 roku, poinformował ISBnews wiceprezes Rafał Miland. Spółka prognozuje wzrost znaczenia rozwiązań chroniących środowisko – w 2021 r. PERN chce przeznaczyć na nie ponad 80 mln zł.

Nowa strategia przewiduje, że PERN będzie realizował zadania, przykładając jeszcze większą uwagę do ochrony środowiska. Na ten cel – w rozwiązania chroniące środowisko - zostanie przeznaczonych ponad 80 mln zł. Spółka planuje unowocześnienie instalacji odzysku par benzyn, oczyszczalni ścieków, przebudowę systemów kanalizacji deszczowo-przemysłowych, jak również modernizację oświetlenia.

Wiceprezes przypomniał, że PERN finalizuje budowę kolejnych zbiorników na paliwa i ropę naftową w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa ekologicznego z zastosowaniem podwójnych płaszczy, podwójnego dna i specjalnych geomembran, których celem jest ograniczenie ryzyka wycieków ropy naftowej lub paliw do środowiska.

Spółka stawia w nowej strategii na inwestycje w badania i rozwój, m.in. w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.