Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Powstanie spółka, która zbuduje blok gazowy w Ostrołęce

e-petrol.pl
2021-04-15 / 09:51
Powstanie spółka, która zbuduje blok gazowy w Ostrołęce

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie przez Orlen, Energę oraz PGNiG spółki CCGT Ostrołęka, której zadaniem będzie wybudowanie bloku gazowego w elektrowni w Ostrołęce - poinformowano w środę w komunikatach Energi, PGNiG i Orlenu.

Spółki 14 kwietnia otrzymały informację o wydaniu przez prezesa UOKiK zgody na utworzenie przez PKN Orlen, Energę oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wspólnego przedsiębiorcy, tj. CCGT Ostrołęka.

Zgoda UOKiK była warunkiem umowy inwestycyjnej dotyczącej kierunkowych zasad współpracy przy budowie bloku energetycznego w technologii zasilania paliwem gazowym w Elektrowni Ostrołęka "C", która została podpisana 22 grudnia 2020 roku pomiędzy PKN Orlen, Energą oraz PGNiG.

Polska Agencja Prasowa przypomniała, że w grudniu 2020 roku została zawarta nowa umowa inwestycyjna między sponsorami projektu dot. Ostrołęki C – Energą, Orlenem oraz oraz PGNiG. W nowej spółce celowej CCGT Ostrołęka Sp. z o.o. - Energa i Orlen mają łącznie 51 proc., a PGNiG (po zgodzie UOKiK na koncentrację) – 49 proc.

W ubiegłym roku zdecydowano o zawieszeniu prac budowlanych przy budowie nowego bloku w Ostrołęce decydując również o zmianie technologii z węglowej na gazową.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.