Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Co dalej z pakietem paliwowym?

e-petrol.pl
2021-03-22 / 09:55
Co dalej z pakietem paliwowym?

Rzecznik Generalny wydał opinię w tzw. postępowaniu prejudycjalnym toczącym się przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które dotyczy polskiego pakietu paliwowego. W opinii Rzecznik stwierdza, że kwestionowane przepisy są niezgodne z dyrektywą o VAT.

Ministerstwo Finansów poinformowało PAP, że analizuje opinię Rzecznika Generalnego TSUE w sprawie pakietu paliwowego. W tej sprawie kluczowy będzie jednak wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE i dopiero TSUE ostatecznie rozstrzygnie o zgodności w tym zakresie ustawy o VAT z prawem UE, w szczególności z dyrektywą VAT.

PAP przypomina, że wniosek do TSUE został złożony w ramach trwającego przed polskimi sądami sporu między spółką G. a Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, który dotyczy konieczności zapłaty podatku VAT od wewnątrzwspólnotowych nabyć paliw.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.