Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PERN rozbuduje infrastrukturę baz paliw dla biokomponentów

e-petrol.pl
2021-03-11 / 09:53
PERN rozbuduje infrastrukturę baz paliw dla biokomponentów

Spółka PERN poinformowała, że rozstrzygnięte zostały przetargi na rozbudowę pojemności do magazynowania estrów wyższych kwasów tłuszczowych - FAME w bazach paliw w Nowej Wsi Wielkiej i Rejowcu.

W informacji podkreślono, że to kolejne przedsięwzięcia realizowane w ramach programu rozbudowy infrastruktury technicznej umożliwiającej i ułatwiającej klientom PERN realizację Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW).

W bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej do magazynowania estrów zostanie przystosowanych pięć nowych zbiorników o łącznej pojemności 500 metrów sześc., dzięki czemu zdolności magazynowe biokomponentów do oleju napędowego wzrosną tam do 1500 metrów sześc., natomiast w bazie paliw w Rejowcu zakres prac będzie obejmował dostosowanie do magazynowania estrów trzech zbiorników o łącznej pojemności 750 metrów sześc. oraz budowę instalacji do rozładunku FAME z transportu kolejowego., co pozwoli tam na magazynowanie w sumie 1750 m sześc. estrów.

Zgodnie z ustawą, z roku na rok wysokość NCW jest coraz wyższa. Rosnąca konsumpcja biokomponentów powoduje konieczność dostosowania logistyki i infrastruktury, do zapewnienia możliwości ich dodawania do paliw ciekłych i magazynowania.

Jednocześnie PERN wspomniał o trwającej rozbudowie pojemności na biokomponenty w sześciu kolejnych lokalizacjach tej spółki. W tym roku zakończy się trwająca rozbudowa pojemności do magazynowania estrów o 2800 m3 w pięciu bazach paliw: w Koluszkach, Emilianowie, Woli Rzędzińskiej, Kawicach i Małaszewiczach. Dodatkowo o 300 m3 zwiększy się pojemność do magazynowania bioetanolu w Nowej Wsi Wielkiej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.