Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Pracownicy PKN Orlen otrzymają wyższe wynagrodzenia

e-petrol.pl
2021-03-05 / 09:53
Pracownicy PKN Orlen otrzymają wyższe wynagrodzenia

Przedstawiciele zarządu PKN Orlen i działających tam związków porozumieli się w sprawie tegorocznego wzrostu wynagrodzeń dla pracowników.

Porozumienie, które uwzględnia sytuację związaną epidemią, zakłada m.in. podwyżkę obligatoryjną o 150 zł brutto i wypłatę dwóch nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 tys. zł brutto - podała spółka.

Uzgodniono, że każdy pracownik otrzyma w tym roku doładowanie karty zakupowej na kwotę 515 zł. Karta taka umożliwia dokonywanie zakupów na stacjach paliwowych spółki, przy czym istnieje możliwość zamiany jej doładowania na doładowanie indywidualnego konta na platformie kafeteryjnej.

Dodatkowo uzgodniono waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o wskaźnik 2,7 proc. od 1 stycznia oraz waloryzację składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o wskaźnik 2,7 proc. od 1 marca.

PKN Orlen podkreślił w komunikacie, że zawarcie porozumienia płacowego było możliwe dzięki wieloletniej, efektywnej współpracy pracodawcy i strony społecznej, opartej na konstruktywnym dialogu zmierzającym do osiągnięcia wspólnego stanowiska oraz dzięki wzajemnej trosce o dobro pracowników i stabilny rozwój koncernu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.