Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W czerwcu poznamy partnera ws. przejęcia Grupy Lotos

e-petrol.pl
2021-02-26 / 09:56
W czerwcu poznamy partnera ws. przejęcia Grupy Lotos

W marcu PKN Orlen chce zakończyć merytoryczne prace nad wydzieleniem rafinerii, w kolejnym kroku na przełomie marca i kwietnia płocka firma spodziewa się ofert partnerów w sprawie warunków zaradczych, a wyboru partnera chce dokonać w czerwcu. Samo przejęcie rafinerii w Gdańsku na zasadach określonych przez KE ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Partner w sprawie realizacji warunków zaradczych Komisji Europejskiej dotyczących przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen zostanie ogłoszony w czerwcu 2021 roku, powiedział w rozmowie z ISBnews prezes Daniel Obajtek. Prezes zaznaczył jednocześnie, że nie wiadomo, czy będzie to jeden partner do realizacji wszystkich warunków zaradczych KE.

Obajtek powiedział też, że Orlen chciałby w obowiązek zbycia aktywów, który nałożyła na niego KE w ramach warunków, zrealizować w drodze wymiany aktywów.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.