Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen przejął farmę wiatrową na Pomorzu

e-petrol.pl
2021-02-15 / 17:36
Orlen przejął farmę wiatrową na Pomorzu

Grupa Orlen poinformowała, że przejęła od funduszy inwestycyjnych Stage Capital i Mashav Energia farmę wiatrową Kanin o mocy 20 MW, zlokalizowaną w województwie zachodniopomorskim.

Podano, że farma wiatrowa Kanin działa w systemie wsparcia zielonych certyfikatów i na podstawie zawartych umów posiada gwarancję odbioru wyprodukowanej energii elektrycznej do 2027 roku. Dotychczas farma była w stanie produkować do 50 GWh energii rocznie.

Grupa Orlen posiada aktywa energetyczne o łącznej mocy 3,2 GW, w tym 552 MW w źródłach zeroemisyjnych. Segment energetyki wiatrowej tworzy 7 farm, których łączna moc zainstalowana wynosi 262 MW. W perspektywie najbliższej dekady grupa Orlen chce przeznaczyć łącznie 47 mld zł na inwestycje w nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Do 2030 roku Orlen chce posiadać portfel odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 2,5 GW.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.