Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PKN Orlen ma nowe projekty detaliczne poza stacjami paliw

e-petrol.pl/fot. PKN Orlen
2021-02-09 / 09:49
PKN Orlen ma nowe projekty detaliczne poza stacjami paliw

W poniedziałek podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, ogłosił plany rozwoju sprzedaży pozapaliwowej. W 2021 r. ma ruszyć 40 punktów pod nową marką "Orlen w ruchu". Docelowo ma powstać 900 takich placówek w ciągu pięciu lat. Orlen rozwinie też usługę obsługi paczek i utrzyma kolportaż prasy.

PKN Orlen poinformował, że zbuduje nowe formaty sprzedaży detalicznej pod marką "Orlen w ruchu" dostępne poza stacjami paliw i zaangażuje się w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich, stawiając własne automaty paczkowe. W ciągu 5 lat inwestycje te wygenerują dodatkowo kilkaset milionów złotych EBITDA w Grupie Kapitałowej Orlen. Do 2030 roku koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA segmentu detalicznego do ok. 5 mld zł rocznie.

Jak mówił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen podczas konferencji prasowej, segment detaliczny jest silnym filarem działalności PKN Orlen. Spółka uzyskuje z niego rocznie ponad 3 mld zł zysku operacyjnego. 

Nowe formaty sprzedaży detalicznej będą obejmowały trzy rodzaje obiektów, oferujących przede wszystkim produkty gastronomiczno-sklepowe. Patrycja Klarecka, członek zarządu Orlenu ds. sprzedaży detalicznej, poinformowała, że nowy format przygotowany został w trzech wymiarach. Powstaną również kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Zostaną one udostępnione w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach.
PKN Orlen planuje w tym roku uruchomić 5,5 tys. punktów odbioru paczek. Spółka planuje też uruchomić 500 automatów do odbioru paczek. Automaty będą zlokalizowane na stacjach paliw Orlen, przy wybranych lokalizacjach RUCH-u oraz w innych atrakcyjnych miejscach, dostępnych w trybie całodobowym.

Orlen utrzyma także kolportaż prasy, będzie go rozwijał ale, jak zapowiedział Danel Obajtek, to wymaga pewnego procesu optymalizacji, łączenia kolportażu, wspólnej logistyki, tak by spółka mogła to zoptymalizować.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.