Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy maszty 5G staną na stacjach Orlenu?

e-petrol.pl
2021-02-08 / 13:21
Czy maszty 5G staną na stacjach Orlenu?

Orlen chce zlecić analizę rynku usługi i technologii 5G, obejmującą m.in. koszty budowy infrastruktury potrzebnej do świadczenia usług z jej wykorzystaniem - wynika informacji dziennika "Parkiet".

Rzeczniczka Orlenu poinformowała, że płocki koncern widzi korzyści wynikające ze stosowania technologii 5G w przemyśle, dzięki której praca zakładu produkcyjnego może być bardziej wydajna, autonomiczna i elastyczna. Sieć 5G mogłaby znaleźć zastosowanie w działalności biznesowej PKN Orlen głównie w zakresie rozbudowy opomiarowania i analizy danych przemysłowego internetu rzeczy z instalacji produkcyjnych oraz systemów przemysłowej łączności krytycznej.

Jak podał dziennik, wstępny zakres analizy wskazuje, że paliwowy gigant z GPW sprawdza, ile kosztuje budowa ogólnopolskiej sieci 5G w różnych wariantach. Orlen sam nie będzie chciał podjąć się roli operatora sieci przesyłu danych, ale rozważana jest natomiast analiza rynku usług i technologii 5G, z uwzględnieniem wykonania infrastruktury sieci 5G w lokalizacjach przemysłowych oraz na stacjach paliw Orlen.
Słowa kluczowe: 5G, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.