Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Trójmieście powstanie pierwszy punkt tankowania wodoru

e-petrol.pl
2021-02-02 / 09:28
W Trójmieście powstanie pierwszy punkt tankowania wodoru

Pierwszy dystrybutor z wodorem powstanie na stacji paliw Lotos przy ul. Spacerowej, w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy w stronę Gdyni - informuje portal Trójmiasto.pl.

Pod koniec 2018 roku przedstawiciele Lotosu zapowiedzieli, że pierwsze dwa punkty tankowania wodoru powstaną w Gdańsku oraz w Warszawie. Oba stanowiska to część projektu Pure H2, który w 20 proc. będzie opłacany ze środków unijnych, a cała inwestycja pochłonie 10 mln euro.

Nie wiadomo kiedy powstanie pierwszy punkt, ale w biuletynie informacji publicznej gdańskiego magistratu można przeczytać o wydaniu decyzji na wniosek Energa-Operator, który tyczy się budowy sieci elektroenergetycznej oraz stacji transformatorowej do zasilenia punktów tankowania wodorem oraz LNG na wspomnianej stacji przy ul. Spacerowej.

Stacja będzie przystosowana do użytkowania przez wszystkie pojazdy zasilane wodorem. Punkty nalewu będą zarówno w standardzie ciśnienia 700 barów dla samochodów osobowych, jak i 350 barów dla autobusów oraz transportu wagi ciężkiej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.