Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Orlen Południe powstanie pierwsza biogazownia

e-petrol.pl
2021-01-29 / 09:52
W Orlen Południe powstanie pierwsza biogazownia

PKN Orlen podał w komunikacie, ze jego spółka zależna - Orlen Południe, kupiła dwie działki w Głąbowie, w gminie Ryn, przejmując rozpoczętą tam budowę biogazowni rolniczej. Spółka z Grupy Orlen będzie kontynuowała tę inwestycję, rozbudowując instalację w kierunku biometanowni wytwarzającej ok. 7 mln metrów sześc. biogazu rocznie.

Koncern podał, że realizacja projektu biometanowni przez Orlen Południe "wpisuje się w strategię Grupy Orlen do 2030 r., zakładającą budowę efektywnego ekonomicznie i energetycznie systemu odnawialnych źródeł energii".

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do planów Orlen Południe, podkreślił, że koncern stawia na nowoczesny biznes, który pozwoli Grupie Orlen i polskiej gospodarce rozwijać się w sposób zrównoważony.

- Stawiamy na nowoczesny biznes, który pozwoli Grupie Orlen i polskiej gospodarce rozwijać się w sposób zrównoważony. Zadeklarowaliśmy osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2050 roku jako pierwszy w Europie Środkowej koncern paliwowy. To ambitny cel, który wiemy jak zrealizować. W ciągu tej dekady zainwestujemy ponad 25 mld zł w projekty, które pozytywnie wpłyną na środowisko, a nam zapewnią pozycję lidera transformacji energetycznej w Europie Środkowej. Inwestycje biogazowe prowadzone przez Orlen Południe są właśnie jednym z elementów strategii Orlen2030. Realizacja tych projektów wzmocni kompetencje i pozycję rynkową spółki Orlen Południe, a to oznacza wzmocnienie całej Grupy Orlen – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Koncern przypomniał także, że spółka Orlen Południe, która rozwija nową linię biznesową w obszarze produkcji biogazu, wcześniej przejęła nowoczesną biogazownię rolniczą w Konopnicy, w gminie Rawa Mazowiecka.
Słowa kluczowe: biogazowania, Orlen Południe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.