Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Neutralność węglowa z Shell Polska

e-petrol.pl
2021-01-22 / 09:52
Neutralność węglowa z Shell Polska

Shell wprowadza nową usługę dla swoich klientów biznesowych w Polsce. Spółka podała w komunikacie, że od stycznia 2021 r. klienci flotowi mogą zdecydować się na kompensację emisji dwutlenku węgla z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card.

Nowa usługa Shell pozwala obliczyć wysokość emisji CO2 generowanych przez floty i zrównoważyć ich wpływ na środowisko naturalne. Shell wyjaśnił też, że zrównoważy te emisje poprzez zakup kredytów węglowych pochodzących z międzynarodowych projektów, które chronią i odbudowują naturalne ekosystemy.

Klienci posiadający karty paliwowe Shell w Polsce mogą zdecydować o kompensacji emisji dwutlenku węgla (CO2) pochodzących z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card na stacjach Shell i stacjach partnerskich w wielu krajach.

Decydując się na usługę, klienci korzystają z karty paliwowej Shell tak, jak zwykle. Shell śledzi zużycie paliwa i oblicza wynikające z niego emisje CO2, a następnie za niewielką opłatą wycofuje z obiegu kredyty węglowe pochodzące z projektów opartych na ochronie przyrody, aby skompensować emisje w całym cyklu życia paliwa.

 
Powiązane publikacje:

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.