Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Co Orlen zyska na przejęciu Polska Press i Ruchu?

e-petrol.pl
2021-01-11 / 09:52
Co Orlen zyska na przejęciu Polska Press i Ruchu?

W ocenie prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, przejęcie Grupy Polska Press i Ruchu ma na celu wzmocnienie działań koncernu. Pozwoli to na rozwój segmentu detalicznego i zwiększenie portfela usług oferowanych klientom.

Podczas połączonego posiedzenia sejmowych Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu Obajtek powiedział, że Orlen dzisiaj mocno inwestuje, bo wie, że nie da się robić biznesu tylko i wyłącznie na przerabianiu ropy naftowej i paliw.

Obajtek przypomniał, że koncern przeznacza na inwestycje rocznie od 8 do 9 mld zł od petrochemii poprzez energetykę, sektor detaliczny czy nowe technologie.

Jednym z filarów biznesu spółki jest detal, gdzie bardzo mocno rośnie również sprzedaż pozapaliwowa. Zgodnie ze strategią firmy, ten obszar będzie mocno rozwijany i do tego była potrzebna akwizycja Grupy Ruch i zakup Polska Press, która ma narzędzia, aby budować portfel klienta. Podkreślił jednocześnie, że Polska Press to nie tylko dzienniki i tygodniki regionalne, ale również witryny internetowe, z których korzysta miesięcznie ok. 17,5 mln użytkowników.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.