Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Klienci PERN otrzymają nowe pojemności i morski hub paliwowy w 2021 r.

e-petrol.pl
2021-01-11 / 09:46
Klienci PERN otrzymają nowe pojemności i morski hub paliwowy w 2021 r.

W planach PERN na rok 2021 znalazło się stworzenie morskiego hubu dystrybuującego paliwa w Dębogórzu, budowa rurociągu paliwowego Boronów - Trzebinia i kontynuacja programu Megainwestycje. O swoich celach na obecny rok poinformowała w piątek paliwowa spółka w komunikacie.

W tym roku firma przedstawi również nową strategię sięgającą roku 2024. Ma być ona odpowiedzią na wyzwania szybko zmieniającego się otoczenia, w tym zmiany dotyczące surowców energetycznych i alternatywnych źródeł energii.

- W ciągu ostatnich pięciu lat PERN w sposób istotny poprawił swoje możliwości operacyjne. Dziś jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom dodatkowe pojemności i rozwiązania, które usprawniają obsługę. Rok 2021 to także moment, w którym przedstawimy naszą nową strategię. Pokażemy w niej, w jaki sposób chcemy odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się otoczenia, choćby w sferze wykorzystania surowców energetycznych i alternatywnych źródeł energii  - powiedział cytowany w komunikacie prezes PERN Igor Wasilewski.

PERN poinformował także, że w bazie paliw PERN w Dębogórzu trwa projekt budowy dwóch zbiorników na olej napędowy - po 32 tys. m sześciennych każdy. Obecnie inwestycja jest ukończona w 90 proc. Zbiorniki trafią do eksploatacji w kwietniu 2021 roku jako element drugiego etapu rozbudowy pojemności paliwowych, a w tym roku ruszy budowa kolejnego, podobnego zbiornika, który zostanie oddany do użytku w 2022 r.

Na początku tego roku obok dwóch zbiorników w Dębogórzu, spółka zamierza zakończyć też inwestycje dwóch zbiorników po 10 tys. m sześciennych w Emilianowie i jednego o pojemności 32 tys. m sześciennych w Małaszewiczach, co ma nastąpić do końca stycznia 2021.

Z kolei w drugiej połowie kwietnia do eksploatacji trafią jeszcze dwa zbiorniki po 32 tys. m sześciennych w Rejowcu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.