Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen chce napędzać przyszłość

e-petrol.pl
2021-01-08 / 09:50
Orlen chce napędzać przyszłość

Na łamach piątkowego wydania "Pulsu Biznesu" Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen pisze, że obecnie stoimy w obliczu trzech rewolucji, które się na siebie nakładają, a ich skala i zakres są tak duże, że prawdopodobnie nawet samodzielnie stanowiłyby wydarzenie dekady.

Zdaniem Obajtka powoduje to sporą niepewność biznesową, co może oznaczać przewartościowanie na poziomie modeli biznesowych, a także na poziomie społecznym i konsumpcyjnym.

Prezes PKN Orlen w "Pulsie Biznesu" pisze o najważniejszych trendach i największych wyzwaniach jakie stoją przez w tym roku przed kierowaną przez niego spółką. Obajtek pisze o rewolucji technologicznej - cyfryzacji, która zapewni m.in. zdolność do maszynowego analizowania wielkich zbiorów danych, znacząco obniży koszty digitalizacji procesów oraz pozwoli na lepsze i tańsze prognozowanie. Prezes Orlenu zwraca też uwagę, że na ta transformację technologiczną nakłada się zielona rewolucja w energetyce.

Tempo i skala przemian, które niosą te rewolucje, radykalnie zmieniają model społeczno-gospodarczy. Orlen jest świadomy nadchodzących wyzwań i chce się zmieniać zarówno wewnętrznie, jak też produktowo. Kierunki zmian wytycza nowa strategia Orlen2030.

Koncern w najbliższej dekadzie chce zarabiać na tym co ma i zrealizować maksimum wartości z posiadanych aktywów, spełniając jednocześnie zadeklarowane cele redukcji emisji. Będzie się też rozwijać i zacząć zarabiać  na petrochemii, energetyce odnawialnej, gazowej oraz sprzedaży detalicznej pozapaliwowej. Trzecim filarem strategii PKN są nowe technologie i innowacje, jak choćby efektywne magazynowanie energii na dużą skalę i nowa mobilność, którą spinają technologie wodorowe.  
Słowa kluczowe: Daniel Obajtek, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.